Cała Polska goniła “rekiny”
w placówkach medycznych

31 marca 2017 roku zakończone zostały działania edukacyjno-promocyjne realizowane na ekranach w placówkach medycznych, prowadzone w ramach kampanii społecznej “HCV Jestem świadom”.

W ponad 98 podmiotach leczniczych zostały wyemitowane spoty, które miały za zadanie przykuć uwagę osób oczekujących na wizytę i przekazać ważne informacje o zagrożeniu związanym z zakażeniem wirusem HCV.

203 ekrany, posłużyły jako nośniki do przekazania pilnego komunikatu dla pacjentów. Tak jak w poprzednich działaniach w ramach kampanii ostrzegaliśmy przed kolejnymi atakami rekina, tropikalnymi pająkami w bananach oraz kobrze na osiedlu. Wszystko po to by zwrócić uwagę na realne zagrożenie zakażeniem się wirusem HCV.

Wszystkie osoby mające kontakt z komunikatem emitowanym na ekranach w placówkach medycznych mogły zapoznać się z czynnikami ryzyka oraz sposobami zapobiegania zakażeniu HCV.

Podczas dwumiesięcznej kampanii spoty były wyemitowane aż 1,9 miliona razy, a dedykowane bloki edukacyjne obejrzało ponad 3,16 miliony osób.

Spoty emitowane były na ekranach zarówno w ogólnopolskich sieciach medycznych opiekujących się pracownikami korporacji (Polmed, CMP, SCANMED, Luxmed) jak i w placówkach liderów regionalnej opieki zdrowotnej takich jak Olmed, Swissmed, Centermed. Dzięki takiej dywersyfikacji kampania dotarła zarówno do pacjentów korzystających z opieki prywatnej, posiadających pakiety ubezpieczycieli oraz korzystających z opieki Narodowego Funduszu zdrowia.