PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

Przystanek Woodstock

14-07-2016 godz. 10:00

16-07-2016 godz. 20:00

Wydarzenia

Północna 4, Kostrzyn nad Odrą, Polska

multimedialne_miasteczkoNa 22. Przystanku Woodstock będziecie mogli odwiedzić Multimedialne Miasteczko Edukacyjne „HCV JESTEM ŚWIADOM”, organizowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w ramach kampanii społecznej Projektu „Zapobieganie zakażeniom HCV”. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia.

Zapraszamy do udziału w całodziennych multimedialnych atrakcjach, quizach i grach z nagrodami. Czekają na Was ankieterzy, animatorzy i lekarze.

Zaczynamy od ankiet, która jest sprawdzeniem Waszej wiedzy o HCV oraz przepustką do udziału w kolejnych konkursach. Każdy etap konkursu promowany jest nagrodą.

WEŹ KONIECZNIE UDZIAŁ W Konkursie Kreatywnym i wygraj nagrodę!

Biorąc udział w naszych aktywnościach m.in. rozwiązując quiz, układając puzzle magnetyczne, wykonując bezpieczny tatuaż, dowiecie się: czym jest wirus zapalenia wątroby typu C, w jakich sytuacjach możecie się nim zakazić oraz jakie są sposoby zapobiegania zakażeniom, których leczenie jest długotrwałe i kosztowne.

MAMY Fotobudkę – wpadajcie na foty!

Nasza fotobudka to przenośne studio fotograficzne. Zrobi Wam niesamowite fotki pełne emocji, spontaniczności oraz szaleństwa bez udziału fotografa.

Najwięcej radości dostarczą Wam niezliczone, zabawne akcesoria i gadżety, które możecie wykorzystać podczas robienia sobie zdjęć. Fotobudka to coś więcej niż zdjęcia – to MASA dobrej zabawy przez DUUUUŻE Z.

Zatrzymaj chwilę”, zrób sobie zdjęcie i uwiecznij niezapomnianą imprezę, aby każdy zapamiętał te wspólnie spędzone z nami chwile na długo!

Każde zdjęcie będzie można oprócz wydrukowania wysłać na podany adres e-mail. Natomiast najfajniejsze zdjęcia wykonane podczas eventu z wykorzystaniem fotobudki, mają szansę trafić na landing page kampanii „HCV Jestem świadom”: www.jestemswiadom.org

Nasze namioty oznaczone flagami z REKINEM będą czekały na Was codziennie od 10:00 do 20:00, w dniach 14-16 lipca 2016 r.

Więcej informacji o kampanii społecznej znajdziecie na landing page’u: www.jestemswiadom.org, gdzie oprócz wiedzy na temat HCV dowiedzieć się można o wszystkich działań planowanych do realizacji w ramach kampanii. Kalendarium wydarzeń przybliży terminy oraz miejsca organizowanych pikników edukacyjnych, natomiast mapa świadomych miejsc przedstawi te dane na mapie Polski. Zachęcamy Was również do obejrzenia fotorelacji z działań już zrealizowanych w ramach kampanii, śledzenia informacji w telewizji i w radio. Szukajcie nas w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy z Wami m.in. na Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

Fotorelacje

Przystanek Woodstock to fenomen nie tylko w skali kraju

 

Przystanek Woodstock to fenomen nie tylko w skali kraju, to jedyny taki festiwal w Europie, na którym organizatorzy dbają nie tylko o rozrywkę, ale również o edukację uczestników. Podczas 22 Przystanku Woodstock nie zabrakło miasteczka HCV Jestem Świadom. Przez cztery dni edukowaliśmy uczestników festiwalu jak unikać zakażenia niebezpiecznym wirusem HCV.

W tym roku do Kostrzynia nad Odrą przyjechało od 280 tysięcy, do 450 tysięcy osób. Różne źródła podają różne dane. Z naszego wzgórza w strefie Akademii Sztuk Przepięknych mogliśmy obserwować całe pole przed główną sceną i jesteśmy pełni podziwu dla tych, którzy próbowali zliczyć to morze głów i postaci. Nie było jednak za dużo czasu na obserwacje. Przed namiotami akcji HCV Jestem świadom cały czas tłoczył się tłumek chętnych do wzięcia udziału w naszych zabawach i konkursach. Edukatorzy też mieli pełne ręce roboty. Dla nas impreza ta zakończyła się pozdzieranymi gardłami. Nie ma znaczenia, czy uczestników naszych zabaw przygnała do nas pogoda. Przez dwa dni padało i parasole, które stanowiły jedną z nagród w naszych konkursach cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Jedno możemy powiedzieć na pewno, wszyscy nasi rozmówcy byli żywo zainteresowani tematem i rozmowy z nimi były prawdziwą przyjemnością, a czasem nawet wyzwaniem dla naszych edukatorów. Trudno oszacować ile osób przewinęło się przez miasteczko akcji HCV Jestem świadom w ciągu tych czterech dni. Z pewnością odbyliśmy kilkaset rozmów, przeprowadziliśmy kilkaset konkursów i rozdaliśmy w formie nagród kilkaset upominków z logo akcji. Dziękujemy za Wasze pytania i dociekliwość drodzy woodstockowicze. W przyszłym roku będziemy z Wami również.