PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

Regionalna, HCV Jestem świadom

8-08-2016 godz. 11:00

8-08-2016 godz. 14:00

Wydarzenia

Księdza Stefańskiego 5, Jastarnia, Polska

Jastarnia (289x291)Czy wiesz co to jest HCV? Jak się przenosi? Jakie choroby wywołuje? Jak nie dopuścić do zakażenia?

Jeżeli nie udało się Wam spotkać z nami w Stegnie to nic straconego. Już jutro 8 sierpnia czekamy na Was w Jastarni!

Wakacje to czas relaksu, a często także spontanicznie podejmowanych działań. Podczas urlopu chcemy się zrelaksować, nie analizować wszystkiego, tylko dobrze się bawić. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku. Dla drobnoustrojów nie ma wakacji – atakują z taką samą skutecznością. Dlatego zanim pozwolimy sobie na tatuaż, piercing, zabieg kosmetyczny czy fryzjerski – sprawdźmy, czy w danym miejscu używa się jednorazowych lub wysterylizowanych narzędzi, aby nie doszło do zakażenia wirusem HCV, czyli przywiezienia z urlopu niechcianej pamiątki…

Zapraszamy do udziału w całodziennych multimedialnych atrakcjach, quizach i grach z nagrodami. Czekają na Was ankieterzy, animatorzy i lekarze. Zaczynamy od ankiet, która jest sprawdzeniem Waszej wiedzy o HCV oraz przepustką do udziału w kolejnych konkursach. Każdy etap konkursu promowany jest nagrodą.

WEŹ KONIECZNIE UDZIAŁ W Konkursie Kreatywnym i wygraj nagrodę!

Biorąc udział w naszych aktywnościach m.in. rozwiązując quiz, układając puzzle magnetyczne, wykonując bezpieczny tatuaż, dowiecie się: czym jest wirus zapalenia wątroby typu C, w jakich sytuacjach możecie się nim zakazić oraz jakie są sposoby zapobiegania zakażeniom, których leczenie jest długotrwałe i kosztowne.

MAMY Fotobudkę – wpadajcie na foty! Nasza fotobudka to przenośne studio fotograficzne. Zrobi Wam niesamowite fotki pełne emocji, spontaniczności oraz szaleństwa bez udziału fotografa. Najwięcej radości dostarczą Wam niezliczone, zabawne akcesoria i gadżety, które możecie wykorzystać podczas robienia sobie zdjęć. Fotobudka to coś więcej niż zdjęcia – to MASA dobrej zabawy przez DUUUUŻE Z.

Zatrzymaj chwilę”, zrób sobie zdjęcie i uwiecznij niezapomnianą imprezę, aby każdy zapamiętał te wspólnie spędzone z nami chwilę na długo! Każde zdjęcie będzie można oprócz wydrukowania wysłać na podany adres e-mail. Natomiast najfajniejsze zdjęcia wykonane podczas eventu z wykorzystaniem fotobudki, mają szansę trafić na landing page kampanii „HCV Jestem świadom”: www.jestemswiadom.org

Nasze namioty oznaczone flagami z REKINEM będą czekały na Was od 13:00 do 17:00.

Więcej informacji o kampanii społecznej znajdziecie na landing page’u: www.jestemswiadom.org, gdzie oprócz wiedzy na temat HCV dowiedzieć się można o wszystkich działań planowanych do realizacji w ramach kampanii. Kalendarium wydarzeń przybliży terminy oraz miejsca organizowanych pikników edukacyjnych, natomiast mapa świadomych miejsc przedstawi te dane na mapie Polski. Zachęcamy Was również do obejrzenia fotorelacji z działań już zrealizowanych w ramach kampanii, śledzenia informacji w telewizji i w radio. Szukajcie nas w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy z Wami m.in. na: Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

 

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

HCV JESTEM ŚWIADOM W JASTARNI, ALE NIE NA WAKACJACH

 Poniedziałek był bardzo pracowity. Wczesnym popołudniem czekaliśmy w naszym miasteczku kampanii zdrowotnej HCV Jestem świadom na Półwyspie Helskim. Byliśmy nieopodal Miejskiego Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni. Pogoda była piękna, więc skłaniała turystów do wypoczywania na plaży, mimo to wiele osób w drodze nad morze i wracając na obiad, odwiedziło nasze namioty z rekinem.

Mogliśmy tym razem edukować turystów z całej Polski odpoczywający w Jastarni. Dowiedzieli się oni od nas o sposobach zapobiegania zakażeniom wirusem HCV oraz wziąć udział w naszych konkursach. Ogromną popularnością u odwiedzających nas wczasowiczów cieszyła się fotobudka, a także konkurs kreatywny na hasło akcji HCV-Jestem świadom.

Układaliśmy całymi zespołami puzzle, każdy z naszych gości nosił tatuaż z rekinem, a wielu odpoczywających w Jastarni nagrodziliśmy cennymi nagrodami kampanii HCV Jestem świadom. Na morskim wietrze powiewały nasze czerwone balony HCV.

Jeśli macie niedosyt i chcecie edukować się nadal w zakresie wirusa HCV i WZW, zapraszamy na naszą stronę internetową i kanały społecznościowe. Czytajcie, oglądajcie, pytajcie!