PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

Regionalna, Festiwal Kazimiernikejszyn

7-07-2016 godz. 17:00

7-07-2016 godz. 21:00

Wydarzenia

Krakowska, Kazimierz Dolny, Polska

Edukujemy o HCV bez spinki na Kazimiernikejszyn 2016

KazimiernikejszynWakacje to dobry czas na zabawę i odpoczynek. To również świetny moment na edukację dedykowaną dla całych rodzin. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny ruszył z kampanią społeczną „HCV Jestem świadom”. Właśnie w te wakacje będziemy obecni w różnych miastach w Polsce. Jesteśmy również i w Kazimierzu Dolnym!

Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o istotnym problemie zakażeń HCV. Na szczególną uwagę zasługujązagadnienia związane z podejmowaniem działań zmniejszających ryzyko zakażenia HCV.

Na kolejnej edycji Festiwalu Kazimiernikejszyn, w czwartek 7 lipca, zapraszamy do punktu edukacyjnego „HCV Jestem Świadom”. Będziemy w namiotach oznaczonych flagami z REKINEM. Na uczestników wydarzenia czekać będą animatorzy, edukatorzy i lekarze. Będziemy przekazywać wiedzę o HCV w sposób atrakcyjny dla całej rodziny. Mamy przygotowane liczne konkursy, gry i zabawy oraz cenne nagrody. Na dzieci czeka strefa animacji, podczas której maluchy będą mogły oddać się rysowaniu „wirusostracha”. Na dorosłych czekają interaktywne konkursy i quizy. Chcemy poprzez zabawę przekazać wiedzę. Wystarczy trochę czasu, aby stać się świadomym czym jest HCV, jak się przenosi, jakie choroby wywołuje, a także, jak nie dopuścić do zakażenia wirusem HCV.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Wiedza to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie! Czekamy na Was 7 lipca w Kazimierzu Dolnym na Kazimiernikejszyn.

Po wspólnie spędzonym popołudniu, zachęcamy do śledzenia informacji o prowadzonych w ramach kampanii społecznej działaniach w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Szukajcie nas również w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy z Wami m.in. na Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Pinterest, Google+ oraz Instagramie.

Fotobudka “Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

Na kazimierskim rynku bez spiny a bogatsi o wiedzę o HCV

 

Dobrze wiemy, że przyjemnie jest zdobyć wiedzę poprzez zabawę. Dotyczy to i tych młodszych, i starszych. W Kazimierzu Dolnym, 7 lipca, tak właśnie było. Bawiliśmy uczestników Kazimiernikejszyn i staraliśmy się przekazać im wiedzę o zakażeniu HCV i profilaktyce.

Krążyliśmy w naszych czerwonych koszulkach po kazimierskim rynku, przeprowadzaliśmy ankiety i zapraszaliśmy do aktywności w namiotach. Uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. Była i zabawa, i edukacja.

Największym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników naszych namiotów cieszyło się układanie puzzli i rysowanie wirusostracha. W fotobudce pstryknęliśmy kilka super zdjęć, dorosłym i dzieciom. Dorośli odnaleźli swoje pokłady kreatywności, aby zdobyć główne nagrody w konkursach. Mamy kolejne punkt na mapie świadomych miejsc!