PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

Regionalna, Festiwal muzyki Regge

21-08-2016

21-08-2016

Wydarzenia

Zambrów, podlaskie, Polska

Nie wiesz czym grozi zakażenie wirusem HCV? Wpadnij do naszych namiotów w Zambrowie i zdobądź cenną wiedzę

 

Czy wiesz czym charakteryzuje się wirus HCV? Czy słyszałeś kiedykolwiek o wirusowym zapaleniu wątroby typu C? Czy masz wiedzę jak możesz się zakazić wirusem HCV? A może wirus zagraża Twoim bliskim? Na wszystkie powyższe pytania i inne związane z HCV odpowiemy na imprezie Pożegnanie z Latem w Zambrowie w najbliższą niedzielę 21 sierpnia. Od 15:00 do 19:00 szukajcie nas na Reggae Festiwal Pożegnanie z Latem, na Targowicy Miejskiej przy ul. Wyszyńskiego 14.

Za cel postawiliśmy sobie w atrakcyjny sposób przekazać cenną wiedzę o HCV, która również przydaje się w życiu codziennym. Nie, nie będzie nudno! Jesteśmy przygotowani tak, aby w niedzielne popołudnie zapewnić ciekawe zabawy edukacyjne, zainteresować uczestników festiwalu wiedzą o HCV, zabawić najmłodszych i wyedukować starszych.

Mamy przygotowane konkursy, quizy i oczywiście najlepszych nagrodzimy cennymi upominkami. Musicie na dłużej nas zapamiętać! Weźcie ze sobą rodzinę i przyjaciół, bo będzie możliwość zrobić sobie śmieszne zdjęcie w fotobudce, na pamiątkę tych wakacji i kampanii HCV Jestem świadom.

Muzyka reggae łączy ludzi, więc zespoły Rootzmans, Jafia, King Lover & Bas Tajpan i Daab zagrają cudowną muzykę, a my w tym czasie przekażemy Wam wiedzę, zrobimy bezpieczny tatuaż i wręczymy fajny gadżet.

Wirusem HCV w Polsce zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Gdybyście nie mogli uczestniczyć w niedzielnej imprezie, zapraszamy do wnikliwego zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej: www.jestemswiadom.org i do polubienia i śledzenia naszych kanałów społecznościowych! Przekazujemy tam, w przystępny sposób wszystko to, co powinniśmy wiedzieć o WZW i HCV. Chrońmy siebie i bliskich przed wirusem HCV!

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

W Zambrowie z naszą kampanią społeczną byliśmy 21 sierpnia, na imprezie Pożegnanie z Latem. Pomimo tego, że pogoda była zmienna i złapał nas deszcz, edukowaliśmy i bawiliśmy uczestników eventu nieprzerywanie! W rytmach reggae znaleźliśmy kreatywnych uczestników, którzy z zapałem wymyślali hasła i walczyli o nagrody w konkursie kreatywnym. Dorośli i młodzież układali puzzle magnetyczne z hasłami kampanii, przy okazji pytając o zagadnienia związane z wirusem HCV i zakażaniem wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

Nasi edukatorzy zachęcali uczestników do rozwiązywania quizów multimedialnych, pomagali w odpowiedziach na zagadki, edukował wszystkich lekarz i animatorzy.

Lokalne media napisały o kampanii:

W podlaskim spróbowaliśmy przekazać cenną wiedzę o HCV i mamy nadzieję, że się udało. Ponieważ ten wirus to mało znane w Polsce zagadnienie, a świadomość zakażeń wirusem jest niska, zachęcamy do poszerzenia wiedzy i śledzenia aktualności z kampanii na stronie internetowej www.jestemswiadom.org i w mediach społecznościowych. Szukajcie naszych doniesień o HCV i WZW, znanych osób, które chwalą się swoją wiedzą o tych zagadnieniach i newsów na Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.