PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

28-08-2016

28-08-2016

Wydarzenia

Otwock, Polska

Przed nami ostatni event Lata z Radiem. Razem z kampanią “HCV Jestem świadom” pożegnamy lato w najbliższą niedzielę w Otwocku.

Na samo zakończenie wakacji do Otwocka zjadą się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej! Zagrają m.in. Arka Noego, De Mono, T. Love, Golec Orkiestra. W Otwocku czekamy na Was od 15:00 do 19:00 na OKS Otwock, ul. Sportowa 1.

Przedstawiciele Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny wraz z edukatorami, animatorami i lekarzem czekać będą na Was w dwóch namiotach oznakowanych hasłami kampanii. Widać nas będzie z daleka dzięki czerwonym balonom z hasłem “HCV Jestem świadom”.

Przygotowaliśmy dla gości naszych namiotów wiele atrakcji i cenne nagrody, a wszystko po to, aby przekazać wiedzę, pokazać czym jest wirus HCV i przy okazji bawić.

Nasze konkursy i multimedia są i dla dorosłych, i dla dzieci, więc zapraszamy rodzinnie i z przyjaciółmi. Dla każdego znajdzie się coś atrakcyjnego, a każdy wyjdzie od nas z cenną wiedzą i z bezpiecznym tatuażem, gadżetem i smacznym jabłkiem. Nie może Was zabraknąć!

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Przed i po spotkaniu w Otwocku zapraszamy na stronę internetową kampanii: www.jestemswiadom.org i do śledzenia naszych kanałów społecznościowych: Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

I jesteśmy już po ostatniej imprezie! 🙁 Smucimy się, że kampania dobiega końca! W Otwocku byliśmy 28 sierpnia, na pikniku Lata z Radiem. W tle grali znani polscy artyści tacy, jak: Arka Noego, De mono, Golec Uorkiestra i T.Love. Weekend był bardzo udanym zakończeniem działań edukacyjnych w terenie!

Mamy nadzieję, że już prawie cała Polska wie czym jest wirus HCV i jak można się nim zakazić.  Nasze aktywności, quizy, konkursy i zabawy poznali mieszkańcy Otwocka i okolic w ostatni weekend lata 2016.

Nasz zespół złożony z edukatorów, animatorów, lekarza i pracowników Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny odpowiadał na pytania uczestników eventu, aby mogli on wygrać cenne nagrody i przede wszystkim dowiedzieć się najważniejszych informacji o HCV.

Już teraz wiemy, że nie warto zajmować się absurdalnymi sprawami takimi, jak pająki w bananach czy kobrą na osiedlu. Ważna na co dzień jest wiedza o zdrowiu, realnych zagrożeniach, które możemy spotkać w codziennym życiu. Chrońmy siebie i swoich bliskich!

Bądźcie z nami w kontakcie, śledźcie nadal newsy kampanii. Jesteśmy dla Was na stronie internetowej www.jestemswiadom.org i w mediach społecznościowych: Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.