PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

27-08-2016

27-08-2016

Wydarzenia

Kutno, Polska

Ostatni weekend lata razem z kampanią HCV Jestem świadom w Kutnie!

 

To już ostatni weekend naszej wspólnej zabawy! Nasz zespół edukatorów i animatorów nie może się doczekać, aż spotka się z Wami w Kutnie w najbliższą sobotę. Jesteśmy dla Was na imprezie Lata z Radiem 27 sierpnia, od 15:00 do 19:00.

Przyświecam nam jeden cel! Pokazać Polakom czym jest wirus HCV i jak zapobiegać WZW typu C. Mamy kilka edukacyjnych sztuczek i niespodzianek, które pomagają nam zrealizować plan! Konkursy, zabawy dla dzieci i multimedialne quizy to jednej z wielu atrakcji jakie mamy przygotowane na spotkanie z Wami. Dla najlepszych oczywiście cenne nagrody, a przede wszystkim satysfakcja z pozyskanej wiedzy!

Kutnie nie zabraknie muzycznych atrakcji. Wystąpią dla Was zespół Rafał Brzozowski, Centrum uśmiechu, Maleo Reggae Rockers i Andrzej Piaseczny. A my będziemy w naszych namiotach z rekinem na Stadionie Miejskim.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Nie możecie nas zawieść. Spotkajcie się z nami w ostatnią sobotę wakacji w Kutnie!

Jak wrócicie z wypoczynku – możecie dowiedzieć się więcej o kampanii z działań prowadzonych w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowywww.jestemswiadom.org. Jesteśmy też w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii: Facebook`uTwitterzeYouTobePrinterestGoogle+ oraz Instagramie.

 

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

27 sierpnia realizowaliśmy działania edukacyjne kampanii HCV jestem świadom w Kutnie. Byliśmy na jednym z pikników Lata z Radiem i przez 4 godziny nasz zespół przekazywał cenną wiedzę o HCV i WZW typu C. W międzyczasie, na stadionie miejskim w Kutnie, koncert dali Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski, Maleo Reggae Rockers i Centrum Uśmiechu.

Ostatni weekend lata intensywnie pracowaliśmy, aby dalej przekazywać Polakom wiedzę o wirusowym zapaleniu wątroby typu C. Byliśmy przygotowani, aby poprzez quizy multimedialne, konkursy, zagadki i animacje dziecięce przekazać jak największą wiedzę. Nasi edukatorzy zachęcali uczestników do zabawy, rozmów z edukatorami i lekarzem.

Mieszkańcy Kutna i goście pikniku dowiedzieli się czegoś o wirusie HCV i dlaczego nie powinny obawiać się ataków rekina. Warto poszerzać mogą swoją wiedzę o HCV śledząc newsy z kampanii na stronie internetowej www.jestemswiadom.org. Cenne informacje są na kanałach społecznościowych: Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.