PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

20-08-2016

20-08-2016

Wydarzenia

Augustów, Polska

Edukujemy o wirusie HCV w Augustowie już w najbliższą sobotę

 

Przed nami przedostatni weekend lata 2016. Tym razem nasz zespół edukatorów i animatorów wybiera się do Augustowa. Odbywa się tam kolejny piknik Lata z Radiem, a my też tam musieliśmy się pojawić. Od 15:00 do 19:00 czekamy na Was w naszych namiotach z rekinem na plaży przy amfiteatrze nad jeziorem Necko. Poznacie nas po czerwonych koszulkach i balonach z hasłem kampanii.

W województwie podlaskim kampania społeczna Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, jak przez całe wakacje, ma za zadanie przekazać cenną wiedzę o wirusie HCV i chorobie WZW typu C. Przygotowane przez nas atrakcje są dedykowane dla całej rodziny, tych najmłodszych i dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji zdobędzie wiedzę i spędzi cenny czas w rodzinnym gronie. Czekają na uczestników pikniku ciekawe konkursy i wartościowe nagrody.

Przy dźwiękach muzyki takich zespołów, jak: Dzieci z Brodą, Loka, Patrycja Markowska i Perfect będziemy rozwiązywać multimedialne quizy, wymyślać hasła w konkursie kreatywnym i układać magnetyczne puzzle. Każdy z naszych gości będzie mógł wyjść z bezpiecznym tatuażem z naszych namiotów i pysznym jabłkiem w ręce.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Nieustająco zapraszamy na stronę internetową kampanii: www.jestemswiadom.org i do śledzenia naszych kanałów społecznościowych! Jest tam cenna wiedza i aktualności z kampanii. Jesteśmy dla Was na Facebook`u, Twitterze, YouTube, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

Przez dwa ostatnie weekendy sierpnia akcja prozdrowotna HCV jestem świadom była prowadzona podczas pikników Lata z Radiem. 20 sierpnia byliśmy w Augustowie, na plaży przy amfiteatrze nad jeziorem Necko. W naszych namiotach czekaliśmy na uczestników pikniku, którzy mogli pozyskać wiedzę na temat wirusa HCV i zakażeń WZW typu C poprzez udział w konkursach i zabawach. Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania z wiedzy o wirusie, uczestnicy pikniku dopytywali edukatorów i lekarza o zagadnienia z nim związane. Weszli również na stronę www.jestemswiadom.org, aby dowiedzieć się więcej.

Zainteresowaniem cieszyło się układanie magnetycznych puzzli z hasłami kampanii, konkurs kreatywny z cennymi nagrodami, a także quizy multimedialne. Nasi edukatorzy krążyli po terenie pikniku i rozwiązywali ankiety dotyczące wirusa HCV, zapraszali do wspólnej zabawy i edukowali. W tle grali zespół Dzieci z Brodą, Loka, Patrycja Markowska i legendarny Perfect.

Spotkanie z naszymi edukatorami to nie wszystko. Zapraszamy do śledzenia aktualności z przebiegu kampanii na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Szukajcie naszych ambasadorów i śledźcie mapę świadomych miejsc. Szukajcie nas na Facebook`u, Twitterze, YouTube, Printerest, Google+ oraz Instagramie.