PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

14-08-2016 godz. 15:00

14-08-2016 godz. 19:00

Wydarzenia

Hutnicza 15, Stalowa Wola, Polska

Mamy połowę sierpnia i niebawem koniec lata 2016. My nadal działamy i edukujemy o HCV.

Nie spoczywamy na laurach! Tym razem czekamy na Was w Stalowej Woli, na imprezie Lata z Radiem, od 15:00 do 19:00, na Stadionie Miejskim, przy ul. Hutniczej 15.

Logo pzh

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny pracuje co weekend, aby polskie rodziny dowiedziały się jak najwięcej o wirusie HCV i chorobie WZW typu C. W każdej miejscowości czy mieście jakie odwiedzamy prowadzimy kampanię HCV Jestem świadom kilkunastoosobowym zespołem złożonym z edukatorów, animatorów, lekarza i przedstawicieli naszej instytucji. Mamy dla Was moc atrakcji i nagród po to, aby przekazać cenną wiedzę, uświadamiać i bawić. Nasze konkursy, multimedia i zabawy są dedykowane dla dorosłych i dzieci, więc zapraszamy całe rodziny do naszych namiotów z rekinem.

W Stalowej Woli nie może Was zabraknąć! Czekamy na Was! Warto odwiedzić tegoroczną imprezę Lata z Radiem właśnie tam, aby posłuchać koncertów takich zespołów, jak: T.LOVE, Arka Noego, Ewa Farna i Maleo Reggae Rockers.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Naszych namiotów szukajcie na imprezie Lata z Radiem wypatrując czerwonych balonów z hasłem kampanii, edukatorów grasujących w tłumie z tabletem i ankietą, a także naszych flag z rekinem! Wpadnijcie zrobić sobie bezpieczny tatuaż i zdobyć cenne nagrody!

Nieustająco zapraszamy na stronę internetową kampanii: www.jestemswiadom.org i do śledzenia naszych kanałów społecznościowych! Jest tam cenna wiedza i aktualności z kampanii. Jesteśmy dla Was na Facebook`u, Twitterze, YouTube, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

 

Fotorelacje

 

NIE MOGŁO NAS ZABRAKNĄĆ W STALOWEJ WOLI, NA PIKNIKU LATA Z RADIEM

 Mamy połowę sierpnia i ładną pogodę w niedzielne popołudnie w Stalowej Woli. Jesteśmy tym razem w województwie podkarpackim i chcemy pokazać mieszkańcom czym jest wirus HCV i jak zapobiegać zakażeniom WZW typu C. Chcemy przekazując wiedzę chronić całe rodziny przed tym zagrożeniem.

W naszych namiotach czeka na uczestników pikniku Lata z Radiem w Stalowej Woli wiele atrakcji. Można nas szybko znaleźć, bo z daleka widać nasze czerwone balony z hasłem kampanii. Nasi edukatorzy i animatorzy od 15.00 krążą po terenie pikniku, aby porozmawiać z uczestnikami imprezy, przeprowadzić ankietę dotyczącą wiedzy o HCV i zachęcić do gier edukacyjnych w naszym miasteczku wirusa HCV.

Jak zwykle ogromnym powodzeniem cieszy się konkurs kreatywny, zabawy multimedialne, a całe rodziny układają magnetyczne puzzle. Edukacja poprzez zabawę to nasz konik. Można porozmawiać z lekarzem i edukatorami, a także aby odpowiedzieć na pytania w konkursach i zabawach należy zajrzeć na naszą stronę internetową. Na terenie imprezy krążą Ci, którzy już nas odwiedzili i prezentują drapieżne tatuaże z rekinem.

Na pamiątkę mogliśmy pstryknąć sobie zdjęcie w fotobudce i wygrać w konkursie parasolkę, apteczkę lub inne równie cenne nagrody.

Wszystkich żądnych pogłębiania wiedzy zapraszamy do śledzenia naszej kampanii zarówno w Internecie, jak i w tv i radio. Jesteśmy też w mediach społecznościowych. Tak ciągle nowe informacje i relacje z naszych eventów.