PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

7-08-2016 godz. 15:00

7-08-2016 godz. 19:00

Wydarzenia

ul. Jagiełły, Stegna, Polska

stegna_jastarnia (298x298)Jak tam Wasze plany na wakacje? Odpoczywacie nad polskim morzem?

Nasz zespół edukatorów i animatorów nie może się doczekać, aż spotka się z Wami w Stegnie i Jastarni w najbliższą niedzielę i poniedziałek. W Stegnie jesteśmy dla Was na imprezie Lata z Radiem 7 sierpnia, od 15:00 do 19:00, a w Jastarni 8 sierpnia, wczesnym popołudniem od 13:00 do 17:00.

Kampania trwa, a my zaglądamy do wielu miast Polski, aby edukować w o HCV. Przyświecam nam jeden cel! Pokazać Polakom czym jest wirus HCV i jak zapobiegać WZW typu C. Mamy kilka edukacyjnych sztuczek i niespodzianek, które pomagają nam zrealizować plan! Konkursy, zabawy dla dzieci i multimedialne quizy to jednej z wielu atrakcji jakie mamy przygotowane na spotkanie z Wami w polskich kurortach. Dla najlepszych oczywiście cenne nagrody, a przede wszystkim satysfakcja z pozyskanej wiedzy!

W Stegnie nie zabraknie muzycznych atrakcji. Wystąpią dla Was zespół Feel, Pectus, Arka Noego i Maleo Reggae Rockers. A my będziemy w naszych namiotach z rekinem na Placu przy ul. Jagiełły. W Jastarni liczymy na piękną pogodę dla Was, a także, że w przerwie w plażowaniu i odpoczynku, odwiedzicie nasze namioty, które rozstawimy przy ul. ks. Stefańskiego 5.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Nie możecie nas zawieść. Spotkajcie się z nami w Stegnie i Jastarni.

Jak wrócicie z wypoczynku – możecie dowiedzieć się więcej o kampanii z działań prowadzonych w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Jesteśmy też w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii: Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

 

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

STEGNA – WAKACYJNE DZIAŁANIA HCV

 7 sierpnia. Piękna wakacyjna niedziela nad naszym morzem, w Stegnie.  Mamy bardzo ciepłe sierpniowe popołudnie. Trwa kolejna edycja pikniku Lata z Radiem. Uczestnicy pikniku krążą między atrakcjami, po to, aby ostatecznie, zaciekawieni, zajrzeć do naszych namiotów. W tle gra muzyka reggae i hity Arki Noego. Jest fajnie i czuć klimat wakacji.

Ogromnym powodzeniem wśród uczestników tego pikniku cieszyły się drapieżne tatuaże z rekinem. Słońce prażyło a nasze parasolki HCV chroniły zebranych przed naszymi namiotami przed słońcem. Do fotobudki ustawiali się rodzice i dzieci, aby mieć pamiątkę z wakacji i kampanii HCV Jestem świadom.

Najmłodsi uczestnicy pikniku i goście naszych namiotów układali duże, magnetyczne puzzle, rysowali „wirusostracha” i z zapałem przypinali sobie piny z rekinem. Na wietrze powiewały czerwone balony HCV. Nad nami krążył szczególny gość, bocian!

Nasz zespół ochoczo edukował o HCV, pomagał w rozwiązywaniu quizów i konkursów, opowiadał o profilaktyce wirusa HCV i WZW typu C.

Po spotkaniu z nami w Stegnie, gorąco zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej i kanałach społecznościowych. Jesteśmy też w telewizji i radio.