PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

23-07-2016 godz. 15:00

23-07-2016 godz. 19:00

Wydarzenia

Władysława Orkana, Rabka-Zdrój, Polska

Nasi animatorzy i edukatorzy na imprezie Lata z Radiem w Rabce Zdrój w najbliższą sobotę!

Rabka_ZdrojNarodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny idzie jak burza i wciąż odwiedza miasta i miasteczka w całej Polsce promując „HCV Jestem świadom”. Cel jest jeden – podnieść poziom wiedzy społeczeństwa o istotnym problemie zakażeń HCV. Potrzeba wykształcenia postawy czynnej jest duża. Postawa ta ma polegać na podejmowaniu działań zmniejszających ryzyko zakażenia HCV.

Lato z Radiem w Rabce Zdrój 23 lipca przygotowało wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia, m.in. koncerty zespołu Łzy, Perfect, Patrycji Markowskiej i Dzieci z Brodą.

My też mamy przygotowane niespodzianki dla gości naszych namiotów z rekinem! Nasz zespół złożony z animatorów, edukatorów i lekarza czeka na całe rodziny. Będziemy przekazywać najważniejsze informacje o HCV w sposób ciekawy i interesujący dla najmłodszych i dorosłych. Dzieci będą mogły rysować i układać duże magnetyczne puzzle, a ich opiekunowie wezmą udział w konkursach i quizach z atrakcyjnymi nagrodami. Wystarczy w sobotnie popołudnie spotkać się z nami i dowiedzieć się więcej o wirusie HCV.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Przyjemnie jest spędzać czas z najbliższymi, bawić się i przy okazji dowiedzieć się czegoś wartościowego dotyczącego zdrowia naszej całej rodziny.

Przyjdźcie do naszych namiotów 23 lipca, od godz. 15:00, na Plac Targowy w Rabce Zdrój!

Sobotnie popołudnie to nie wszystko! Dowiedzcie się więcej z działań w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Jesteśmy też w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy na Facebook`u, Twitterze, YouTube, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

 

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

 

POCZULIŚMY GORĄCE LATO W RABCE ZDRÓJ

 Kolejny lipcowy Piknik Lata z Radiem za nami, tym razem w Rabce Zdrój. Na uczestników pikniku, oprócz koncertów polskich gwiazd, zespołu Łzy, Perfect, Patrycji Markowskiej i Dzieci z Brodą, czekały atrakcje związane z akcją HCV Jestem świadom.

Cenne nagrody, powerbanki i swisscardy, zachęciły uczestników do wzięcia udziału w naszych konkursach. Tym razem mieszkańcy Rabki Zdrój wykazali się niebywałą kreatywnością. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się multimedia i quizy dotyczące zakażeń HCV i wirusowego zapalania wątroby.

Najmłodsi układali duże, magnetyczne puzzle, rysowali „wirusostracha” i z zapałem przypinali sobie piny z rekinem. Każdy uczestnik wychodził z naszych namiotów z bezpiecznym tatuażem z rekinem i czerwonym balonem.

Powodzeniem wśród uczestników wydarzenia cieszyły się rozmowy z lekarzem, który szczegółowo odpowiadał na pytania uczestników i tłumaczył wszelkie wątpliwości związane z zakażeniem HCV i prewencją w zakresie wirusa. Pomogły w przyswojeniu wiedzy o wirusie hasła do odgadywania na multimedialnych ekranach.

Aby przyswoić sobie wiedzę dotyczącą wirusa HCV i wirusowego zapalenia wątroby, po wspólnej zabawie na pikniku w Rabce Zdrój,  gorąco zachęcamy do śledzenia informacji o prowadzonych w ramach kampanii społecznej działaniach w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Szukajcie nas również w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii.