PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

Regionalna, Dni Góry 2016

2-07-2016 godz. 14:30

2-07-2016 godz. 18:30

Wydarzenia

Sportowa 1, Góra, Polska

Podczas tegorocznych obchodów Dni Góry nie może nas zabraknąć!

Od czerwca Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny ruszył z kampanią społeczną „HCV Jestem świadom”. Jej celem jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o istotnym problemie zakażeń HCV. Widzimy potrzebę wykształcenia postawy czynnej, która ma polegać na podejmowaniu działań zmniejszających ryzyko zakażenia HCV.

Na Dniach Góry, 2 lipca, zapraszamy na stadion miejski do punktu edukacyjnego „HCV Jestem Świadom”, gdzie na uczestników wydarzenia czekać będą animatorzy, edukatorzy i lekarze. Będziemy przekazywać wiedzę o HCV w sposób ciekawy i atrakcyjny dla całej rodziny. Mamy dla Was przygotowane liczne konkursy, gry i zabawy oraz nagrody. Na dzieci czeka strefa animacji, podczas której maluchy będą mogły oddać się rysowaniu „wirusostracha”, a na trochę starszych czekają konkursy i quizy. Wystarczy trochę czasu, aby stać się świadomym czym jest HCV, jak się przenosi, jakie choroby wywołuje, a także, jak nie dopuścić do zakażenia wirusem HCV.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Wiedza to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie! Dlatego przyjdź 2 lipca na stadion miejski i szukaj namiotów oznaczonych REKINEM!

Tegoroczne obchody Dni Góry uświetnią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – zespół KOMBI, Patrycja Markowska oraz zespół BRACIA wraz Krzysztofem Cugowskim

Źródło: www.gora.com.pl

KOMBI
PATRYCJA MARKOWSKA
BRACIA

Po wspólnie spędzonym z nami czasie, zachęcamy do śledzenia informacji o prowadzonych w ramach kampanii społecznej działaniach w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Szukajcie nas również w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy z Wami m.in. na Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

 

Fotorelacje