PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

Regionalna, COOLturalne wakacje

17-07-2016 godz. 14:00

17-07-2016 godz. 18:00

Wydarzenia

Park Bolesława Chrobrego, Stargard, Polska

 Coolturalnie, na zielono i o HCV

coolturalniePrzez całe wakacje w Stargardzie odbywają się imprezy w ramach COOLturalnych wakacji. To świetna okazja, abyśmy i my tam spotkali się z Wami. Właśnie 17 lipca 2016, w niedzielę, w Parku Chrobrego będziemy czekać na Was w naszych charakterystycznych namiotach z rekinem.

Jak zwykle przygotowaliśmy moc atrakcji, dla starszych i młodszych. Za cel, nasz zespół złożony z edukatorów, animatorów i lekarza obrał sobie, aby w atrakcyjny sposób przekazywać wiedzę o HCV dla całej rodziny. Mamy przygotowane liczne konkursy, gry i zabawy oraz cenne nagrody. Na dzieci czeka strefa animacji, podczas której maluchy będą mogły oddać się rysowaniu „wirusostracha”. Na dorosłych czekają multimedialne konkursy i quizy. Chcemy poprzez zabawę przekazać cenną wiedzę o HCV.

W programie COOLturalnie Zielonym do Góry, oprócz atrakcji, które my przygotowaliśmy, m.in.: występ Zespołu Śpiewaczego „Chabry”, występ Zespołu Ludowego „Lipka” oraz Strefa EKO: warsztaty dla dzieci i dorosłych: pokaz i nauka wyplatania z siana, ziół, słomy, wyplatania z papieru, warsztaty kreatywnego recyklingu, prezentacja domowych wyrobów i Eko – żywności przez Koła Gospodyń Wiejskich z Morzyczyna, Grzędzic, Żarowa, kącik edukacyjny w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i wody pitnej oraz przedstawienie sposobu odbioru elektro-odpadów na terenie miasta Stargard.

Po wspólnie spędzonym popołudniu, zachęcamy do śledzenia informacji o prowadzonych w ramach kampanii społecznej działaniach w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Szukajcie nas również w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy z Wami m.in. na Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Pinterest, Google+ oraz Instagramie.

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

 

Naszej akcji prozdrowotnej HCV jestem świadom nie mogło zabraknąć w województwie zachodniopomorskim. Niedziela 17 lipca w Stargardzie była idealnym dniem na zabawę i edukację dla całych rodzin. Nasze działania odbywały się w ramach imprezy COOLturalnie Zielonym do góry. Czekaliśmy w naszych namiotach w pięknym Parku Chrobrego, pod starym barbakanem.

Poza atrakcjami, które mamy dla uczestników wydarzeń w całej Polsce, dzieci w Stargardzie narysowały kredą na ziemi wielkiego wirusostracha, a dorośli tworzyli piękną biżuterię z materiałów i koralików. Mieszkańcy miasta i goście COOLturalnie Zielonym do góry wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Powodzeniem wśród uczestników wydarzenia cieszyły się rozmowy z lekarzem, który szczegółowo odpowiadał na pytania uczestników i tłumaczył wszelkie wątpliwości związane z zakażeniem HCV i prewencją w zakresie wirusa.

Do naszych magnetycznych puzzli ustawiała się młodzież i dorośli. Wspólnie układaliśmy hasła naszej kampanii i przy okazji rozmawialiśmy o tym jak uniknąć zakażenia i na co zwrócić uwagę. Po Parku Chrobrego krążyli nasi edukatorzy, aby porozmawiać z uczestnikami COOLturalnych wakacji, namówić do wypełniania ankiety i rozdać czerwone balony rekinem.

Lokalne media chętnie zakomunikowały informację o kampanii HCV Jestem świadom. W Radio Stargard o 9.00, 15 lipca, w porannych wiadomościach zaproszono słuchaczy do namiotów z rekinem, a 4 portale internetowe opublikowały notatki prasowe i materiały dotyczące kampanii.

W piątkowym wydaniu Głosu Szczecińskiego również pojawiła się notatka prasowa o przeprowadzonej przez nas akcji.

Aby przyswoić sobie wiedzę dotyczącą HCV i wirusowego zapalenia wątroby, po wspólnym popołudniu w Stargardzie,  gorąco zachęcamy do śledzenia informacji o prowadzonych w ramach kampanii społecznej działaniach w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Szukajcie nas również w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii. Jesteśmy z Wami m.in. na Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.