PROJEKT KIK/35 “ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”,
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH
SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI
KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ MINISTRA ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia

HCV Jestem świadom; Lato z Radiem

6-08-2016 godz. 15:00

6-08-2016 godz. 19:00

Wydarzenia

plac Bohaterów Westerplatte, Kalisz, Polska

kaliszPrzed nami drugi miesiąc gorącego lata 2016!

W sierpniu Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny również intensywnie pracuje prowadząc kampanie „HCV Jestem świadom”. Spotykamy się z mieszkańcami mniejszych i większych miejscowości, aby edukować o wirusie HCV i zapobieganiu wirusowemu zapaleniu wątroby typu C. W sobotę 6 sierpnia jesteśmy w Kaliszu, na jednej z imprez Lata z Radiem.

Uczestnicy tej imprezy Lata z Radiem będą się bawić przy muzyce zespołu De Mono, Varius Manx, Ireneusza Dudka i Arki Noego, a my przygotowaliśmy właśnie dla nich moc niespodzianek i atrakcji.

Nasze namioty z rekinem będą czekały na gości wydarzenia od 15.00 do 19.00. W tym czasie nasz zespół złożony z animatorów, edukatorów i lekarza zaoferuje kilka atrakcyjnych zabaw i konkursów z cennymi nagrodami. Będą atrakcje i dla dorosłych, i dla dzieci. Spotkajcie się z nami miło spędzić czas i dowiedzieć się cennych informacji o wirusie HCV. To dla Waszych rodzin, i aby chronić Wasze rodziny i bliskich! Wiedza to najlepsza broń, aby uchronić się przed wirusem HCV.

Basic CMYKW Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Nie zastanawiajcie się i spotkajcie się z nami w Kaliszu. Spędzimy te 4 godziny na zabawie i nauce dedykowanej całej rodzinie. Czekamy na Was na Placu Bohaterów Westerplatte w Kaliszu, od 15:00 do 19:00.

kalisz_UMMiasto Kalisz w 2016 r. uruchomiło program profilaktyczny polegający na przeprowadzeniu badania przesiewowego krwi na obecność przeciwciał anty-HCV pozwalającego na wczesne wykrycie zapalenia wątroby typu C. Badanie jest adresowane do mieszkańców Miasta Kalisza z roczników od 1998 r. i starszych, zamieszkałych w Kaliszu.

Odwiedzając nasze namioty oznaczone flagami z rekinem, mieszkańcy Miasta Kalisza otrzymają zaproszenie na badanie krwi. Wykonawcą programu jest Przychodnia KONSYLIUM ul. Podkowińskiego 2 w Kaliszu, pobieranie krwi odbywa od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 11.00.

Program jest w całości finansowany z budżetu Miasta Kalisza.

Jak wrócicie z imprezy, zawsze możecie dowiedzieć się więcej o kampanii z działań prowadzonych w telewizji, w radio, a w każdej chwili zapraszamy na portal internetowy www.jestemswiadom.org. Jesteśmy też w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii: Facebook`u, Twitterze, YouTobe, Printerest, Google+ oraz Instagramie.

 

Fotobudka „Zatrzymaj chwilę”

Fotorelacje

PRACOWITY SIERPNIOWY WEEKEND ZACZĘLIŚMY OD SPOTKANIA W KALISZU

 Sierpień rozpoczęliśmy pracowicie. Zaczęliśmy w piątek 6 sierpnia w Kaliszu, w sobotę byliśmy w Stegnie, a w poniedziałek w Jastarni. Pogoda nam sprzyjała przez cały weekend, dlatego nasze namioty były pełne uczestników imprezy Lata z Radiem i turystów, którzy mogli dowiedzieć się czegoś o wirusie HCV.

Na gości Lata z Radiem w Kaliszu czekały gwiazdy: zespół De Mono, Varius Manx, zespół Ireneusza Dudka i Arki Noego oraz nasz zespół, z konkursami i cenną wiedzą.

Miasto Kalisz może pochwalić się programem profilaktycznym w kierunku wirusa HCV. W 2016 roku program ten polega na przeprowadzeniu badań przesiewowych krwi na obecność przeciwciał anty-HCV pozwalającego na wczesne wykrycie zapalenia wątroby typu C.

Badanie jest dostępne dla mieszkańców Miasta Kalisza z roczników od 1998 r. i starszych, zamieszkałych w Kaliszu i jest w całości finansowane z budżetu Miasta Kalisz. Uczestnicy, którzy odwiedzili nasze namioty i byli mieszkańcami miasta Kalisz otrzymali zaproszenie na badanie krwi, a wykonawcą programu jest Przychodnia KONSYLIUM ul. Podkowińskiego 2 w Kaliszu. Krew pobierana jest od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 11.00.

Stefa aktywności dziecięcych cieszyła się powodzeniem w Kaliszu. Dzieci układały puzzle, rysowały i czekały na bezpieczne tatuaże w rekinem. Jak zwykle na naszych spotkaniach w całej Polsce, powodzeniem cieszyły się rozmowy z lekarzem i wspólne rozwiązywanie quizów i konkursów o HCV i WZW typu C. Całość na multimedialnych ekranach, aby w nowoczesny i przystępny sposób przekazać cenną wiedzę.

Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was cały czas online, na www.jestemswiadom.org i naszych kanałach social media.